O nás

Nejen místo, kam cestujete, ale i lidi, které na cestě potkáte, stojí za to

Náš cíl

Osobně vás zvu projet se mnou

FourCorners v USA – Jinak

Po emigraci z bývalého Československa v roce 1968 jsem s přestávkami žil téměř 20 let ve Švýcarsku. Zde jsem vystudoval Národní sportovní institut, učil tělocvik, hrál závodně hokej a volejbal. Cestování po Evropě mě uchvátilo ihned po zabydlení na “západě”. Stala se z toho “cestovatelská droga”, které jsem rychle úplně propadl.

Žil jsem s rodinou více než 30 let v USA, z toho 22 let v Durangu, v Kolorádu. Zde jsem provozoval menší fitness centra zaměřená na osobní trénink a vyučoval na zdejší univerzitě.


Můj dědeček František Frištenský, nejmladší bratr zápasníka Gustava, mi jednou “mezi řádky” radil, že až budu mít možnost, měl bych se vypravit do Ameriky. Musel asi vědět proč, neboť USA navštívil začátkem 19. století na zápasnických turnajích hned dvakrát. V roce 1976 jsem se s kamarádem vydal do Ameriky poprvé. Čtyři měsíce jsme projížděli Ameriku křížem a krážem. Bylo to úžasné. Po návratu do Švýcarska mě samozřejmě ta “Americká cestovní droga” uchvátila ještě více a v roce 1978 jsem odjel do USA znova, tentokrát natrvalo. Splnil jsem dědovo přání.


Vyučoval jsem tělcocvik a trénoval univerzitní volejbalové týmy. Cestování po přírodních krásách USA se stalo nezbytnou částí mého života. V roce 1996 jsem se přestěhoval s rodinou do Koloráda, nedaleko Čtyř rohů Amerických států (Kolorádo, Nové Mexiko, Arizona, Utah). Snad nejkrásnější část Ameriky. Tato oblast mě neuvěřitelně vnitřně obohatila. Nakonec jsem projel 39 států, včetně Hawaie, Washingtonu, ale i Kanadu. Ale nejvíce na mě zapůsobila část zvaná Grand Circle (Velký okruh) nebo také Four Corners (Čtyři rohy).


Nejsem provozovatel masových skupinových zájezdů a nevlastním cestovní kancelář. Jsem privátní průvodce a nabízím to, co znám z Ameriky nejlépe, a to, co mám rád.
Pojeďte se mnou, pozvěte své kamarády (s nimi se cestuje nejlépe) a já se postarám, abyste měli nezapomenutelný zážitek, který se dotkne Vašeho srdce a obohatí vaši duši. Ideální je malá skupinka od šesti do deseti cestovatelů.


Osobně Vás zvu projet se mnou FourCorners v USA - Jinak.

Frank Frištenský