Four Corners v USA - Jinak

Program/Cena

Středa, 4. září 2024-odlet z Prahy do Denveru (přílet stejný den)

Čtvrtek, 19. září 2024-odlet z Denveru do Prahy (přílet druhý den)

 

  • Dva cestovní dny

  • Patnáct „pracovních dnů“/15x nocleh

  • Celková cena zájezdu: 79 950 Kč

Důležité informace pro klienty

 

Všechny relevantní informace k cestě a pobytu se dozvíte v následujících odstavcích (o rezervaci, storno, single cestující, pojištění, doprava, …

Rezervace

Rezervaci provedete vyplněním formuláře a následným zaplacením zálohy, viz další strana …

Proč právě Four Corners v USA ?

 

Jednoduše:  Kdo má rád velkolepé přírodní jevy všeho druhu, kultůru a historii původních obyvatel, malá městečka “divokekého západu” se svým šarmem typických barů, galerií, obchůdků plných tretek a suvenýrů a ležérně se promenadujících lidí ze všech možných koutů světa, tak patříte k nám.

 

 

Tato nádherná oblast, známá svými vyprahlými pouštěmi, červenými skalami, drsnými horami a přírodními divy , jako je Grand Canyon, zahrnuje některé z nejpozoruhodnějších geologických, archeologických, přírodních a historických divů Země. Nachází se zde, jedenáct národních parků, dvanáct národních památek (munumentů), šest národních lesních regionů, území Utú a Navahů, četné státní parky a tři národní rekreační oblasti. Tento region je domovem nádherné a živé směsice angloamerických, latinskoamerických, hispánských a amerických indiánských tradic, což z něj činí jeden z nejrozmanitějších, nejzajímavějších a nejmalebnějších koutů Ameriky, pokud jde o historii, krajinu a kulturu.

 

 

Uvnitř Velkého kruhu, v přesném bodě zvaném Four Corners, se stýkají hranice států Colorado, Arizona, Utah a Nové Mexiko. Jedná se o jediné místo ve Spojených státech, kde je takováto spojnice. Velký kruh zasahuje do těchto čtyř států a tvoří kolem něho okruh v průměru 960 kilometrů. Tato přírodní a historická koncentrace je tak velkolepá, že se až vymyká představivosti. Aby to někdo pochopil, musí to vidět na vlastní oči.

 

 

 

Z časového a logistického hlediska jsem vyčlenil uspokojivý počet z celkové nabídky parků a monumentů. Vyčlenil jsem take návštěvy dalších doplňujících atrakcí, často spontálních, abyste si udělali celkový obraz ze života v tomto regionu. V každém případě se bude hodně chodit aby jste si mohli vychutnat přírodu a monumenty z jiných perspektiv. Návštěvy místních kulinárnich nabídek bude dostatek a i stále se rozšiřujích mikro-pivovarů, často doprovázené lokalními hudebními vystoupeními.