Důležité informace pro klienty

1. Rezervace

Vaše rezervace na tento zájezd je platná poté, co obdržíme vaši zálohu (9 000.- CZK/osobu) spolu s přihlašovacím formulářem. Po odeslání těchto údajů okamžitě obdržíte potvrzovací e-mail. Samozřejmě nás také můžete kdykoli kontaktovat pomocí údajů, které jsou pro vás uvedeny na této webové stránce. Lhůtou platby se rozumí den připsání platby na náš bankovní účet.

Maximální počet této cesty je 10 osob. Rezervace bude probíhat na základě příchozích záloh.

Finální cena zájezdu, minus záloha je splatná nejpozději 95 dnů před zahájením cesty.

2. Zrušení cesty a vrácení peněz

Storno cesty musí
být doručeno e-mailem a je platné ke dni jeho přijetí. Náhrady jsou zpracovány do 45 dnů od obdržení vašeho emailu o zrušení rezervace.

Náhrady za zrušení rezervace podléhají následujícím poplatkům za osobu:
Poplatek před odjezdem:
95 a více dní: plná úhrada, – 4,000 CZK za administrativní náklady
94-65 dní: 65 % z ceny zájezdu
64-0 dní: Žádné vrácení peněz

Vyhrazujeme si právo zrušit zájezd, pokud se na něj do 95 dnů před plánovaným odletem nepřihlásí minimální počet cestujících (6). Pokud je takové zrušení nutné, bude vám po tomto oznámení vrácena záloha ve výši 100 %.

 

3. Fyzická náročnost

Pro plné využití našich výletů se doporučuje přiměřenou fyzickou kondici, protože při návštěvě přírodních oblastí, prohlídce měst a kulturních památek se hodně chodí pěšky (treking). Máte-li jakékoli dotazy ohledně fyzické náročnosti této cesty, prosím konzultujte je s námi.

4. Změny

Vynasnažíme se co nejpřesněji dodržet plán cesty. Vyhrazujeme si však právo provést změny v kterékoli části itineráře, pokud nás k tomu donutí příčiny mimo naši kontrolu. V takových případech budou nahrazeny srovnatelné služby a ubytování.

5. Single cestující

Na každém zájezdu nabízíme omezený počet jednolůžkových pokojů. Vzhledem k tomu, že ceny v hotelu/motelu jsou stanoveny za pokoj, jsou náklady na ubytování pro jednu osobu vyšší než na ubytování pro dvě osoby.

6. Pojištění

Každému z cestujících rovněž doporučujeme připojištění proti stornu zájezdu, které vás chrání před nepředvídatelnými zdravotními problémy a s nimi spjatými ztrátami. Vy a vaše zavazadla jsou pojištěny po dobu letu u leteckého dopravce. Prosím ujistěte se, že vaše zdravotní pojistění proti nečekáným úrazům, nemoci a návštěvy lékaře jsou zahrnuty ve vašem zdravotním pojištění.

7. Letecká doprava

V ceně zájezdu není zahrnuta letecká doprava do USA a zpět, musíte si ji zajistit sami. Před rezervací se prosím obraťte na nás za účelem zjištění stavu minimálniho počtu klientů. Nezapomeňte, že jméno a příjmení na vaší letence musí být přesně stejné, jako je uvedeno ve vašem cestovním dokumentu.

8. Vízová povinnost

Doklady:
Platný cestovní pas České republiky a k tomu povolení ke
vstupu do USA ESTA. Doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat
povolenou dobu pobytu o 6 měsíců.

S účinností od 17. listopadu 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu, který mají Spojené státy americké pro některé země (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP“). Od tohoto data mohou občané ČR vycestovat do USA buď bez víza nebo mohou jako doposud cestovat za dosavadních podmínek a použít platné vízum. Bezvízový program se vztahuje pouze na krátkodobé turistické nebo obchodní cesty do 90 dnů pobytu. Pro cestování do USA bez víza musí každý cestující, včetně nezletilých dětí, vyplnit registrační formulář ESTA.

9. Peníze

Platebními kartami (debetními/kreditními) zaplatíme v USA téměř všude a všechno. K výběru hotovosti slouží síť bankomatů ATM, které jsou v bankách, obchodech, čerpadlech atd. Za výběr v bankomatu strhne poplatek bankomat i mateřská banka. Výběr z ATM je tedy lehce nevýhodný. Oproti tomu platby kartami jsou zdarma. Zda je i vaše karta způsobilá k platbám v USA, zjistíte dotazem ve vaší bance. Platí však, že embosované platební karty (s vyraženými údaji o kartě a jejím majiteli) VISA a Mastercard jsou akceptovány prakticky vždy a všude. 

10. Směnný kurz

V závislosti na aktuálním směnném kurzu může dojít k úpravě nákladů na zájezd.

11. Telefon

Mobilní
telefony v Evropě pracují na frekvencích 900 MHz a 1800 MHz. Síť pro mobilní telefony v USA používá frekvenci 1900 MHz. Dnes již téměř všechny typy mobilů bez problémů zvládají jak evropskou síť, tak i síť v USA.

Pokud si
nejste jistí, že váš mobil bude v USA fungovat, podívejte se do návodu k použití, kde v části technických parametrů najdete
údaj v jaké frekvenčním pásmu váš mobil funguje. Pokud najdete údaj “900/1800/1900 MHz “, tak je to v pořádku nebo se
informujte u Vašeho
provozovatele.
Při telefonování do ČR točíte nejdříve předvolbu 011nebo +1 a následně pak kód ČR 420 + číslo volané osoby (Například
: 011
420 123456789). Značné částky uspoříte používáním telefonních karet (calling, prepaid card). Jsou k dostání na
pumpách, v supermarketech atd. a voláte s nimi po USA i do zahraničí a stojí mezi $10-100.

12. Mezinárodní telefonní předvolba

USA … 001 nebo +1

13. Důležítá telefonní čísla

Záchranná služba, hasiči, policie: 911 (na celém území USA)

14. Internet

Internet a WI-FI je v USA je ve většině lokací přístupný.

15. Elektřina

V USA
používají v elektrické síti rozdílné napětí 110 voltů s frekvencí 60 herzů. Spotřebiče na 220 voltů nebudou fungovat bez přepínače napětí. Zdroje s rozsahem 110-220 voltů má dnes ale prakticky každý počítač, notebook, tablet, holicí strojek, fotoaparát či kamera. Také zásuvky jsou v USA jiné. Redukci si můžete koupit v USA v obchodech s elektronikou či supermarketech. Rovněž si můžete koupit v ČR univerzální redukci pro celý svět, tzv. ježka.

16. Stravování na zájezdu

Pokud
náš vybraný hotel/motel nabízí nějakou formu snídaně, tak je zahrnuta v ceně. Snídaně v motelích nejsou pravidlem. Motel může
nabízet různé formy snídaně. Ta může být kontinentální (CB), americká (AB), případně bufetová (BB). V našem vozidle
bude také chladící box. Často si nakoupíme jídlo v obchodech a zastavíme se na “pick-nick” pro tento účel v náležitě
připravených místech (pit-stop).

Další stravování (kromě některých snídaní) je individuální starostí klienta. Výdaje na stravu se pohybují mezi $25 až $50 na osobu a den. Jinak obědy a včeře budou záležet na domluvě mezi námi. Motely jsou obyčejně v místech s koncentrací restaurací, rychlého občerstvení, supermarketů, apod. Takže výběr možností stravování bude dostatek.

 

17. Restaurace

Při návštěvě restaurace nás potká pár rozdílů. Kupříkladu si ke stolu obyčejně nesedáme automaticky, vyčkáme na číšníka, až nás usadí. S jídelním lístkem přijde sklenice s čistou vodou. Po skončení jídla nabídne číšník dezert a kávu, pak přinese účet. Obyčejně jeden pro všechny stolující. Pro jednotlivý účet je slušné upozornit předem. Pokud je porce nad vaše síly, směle požádejte o tzv. doggie bag – plastikovou krabici, ve které si jídlo odnesete. Je to zcela normální. Nižší návštěvnosti čelí restaurace slevami tzv. “happy hours”. V určitou dobu, většinou ve všední dny odpoledne či v podvečer, jsou vybraná jídla a nápoje levnější. Při objednávce alkoholu, třeba jen piva či vína, budeme v mnoha případech požádáni o ID (identification card) čili průkaz totožnosti nebo cestovní pas. Překvapeni mohou být zejména lidé, kterým je nad trřicet let.

18. Spropitné

Spropitné je nedělitelná součást amerického způsobu života a řada profesí je odkázána převážně na tyto příjmy. U těchto profesí se spropitné považuje za samozřejmost a jeho absence vyvolá nepříjemné situace. Jsou to číšníci, průvodci, pokojské a podobné servisní zaměstnání. Spropitné se platí v restauracích s obsluhou. Nechává se na stole po zaplacení účtu nebo se připisuje k účtu při jeho podpisu v případě placení kreditní kartou. Obvykle se počítá 10-15 % na osobu (nikoliv v drobných mincích) z účtované ceny. Pokojským opět 1 USD za noc (nechává se na pokoji obvykle na lůžku a je zcela dobrovolné).

19. Časový posun oproti ČR

4 časová pásma – rozdíly jsou proto v rozmezí -6 až -11 hodin vůči středoevropskému času a -7 až -12 hodin v období letního času.

Eastern (východní část) – časový posun je -6 hodin
Central (centrální část) – časový posun je -7 hodin
Mountain (horská část) – časový posun je -8 hodin (v našem cestovním okruhu Grand Circle)
Pacific (pacifická část) – časový posun je -9 hodin. Arizona nemá časový posun. Grafika dole.

20. Velvyslanectví USA v ČR

    Tržiště 15, 118 01 Praha 1
    Telefon: 257 022 000, 257 022 352

21. Velvyslanectví ČR v USA

 

Embassy of the Czech Republic
3900 Spring of Freedom St., N.W., Washington, D.C.
Telefon: +1 (202) 274-9123

 

*** Přejeme šťastnou cestu, pobyt i moře zážitků. ***